fot. Instytut Prymasowski

Fundacja Rozwoju KUL organizuje dwie debaty online: #Wyszynski – Droga do wolności

W obliczu wojny, kiedy jesteśmy świadkami utraty poczucia bezpieczeństwa i spokoju rodzin na Ukrainie, wolność nabiera szczególnego znaczenia –  wskazała Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w zaproszeniu na debaty online pt. #Wyszynski – Droga do wolności.

Debaty, które organizuje Fundacja Rozwoju KUL, odbędą się w piątek 25 lutego i sobotę 26 lutego. Obydwie rozpoczną się o godz. 20:00. Można w nich uczestniczyć na żywo, biorąc aktywny udział.

– Podczas pierwszej debaty prelegenci, którymi są eksperci w dziedzinie życia i nauczania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, przybliżą uczestnikom temat wolności w kontekście osoby Prymasa Tysiąclecia w okresie do 1956 r. Druga debata obejmie przedział czasu od 1956 do śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w 1981 roku – zapowiedział prowadzący, dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

Choć zaproszenie jest skierowane głównie do ludzi młodych w Polsce i za granicą, to każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, jest mile widziany.

– Wierzymy, że spotkania z aktywnym udziałem uczestników pozwolą lepiej poznać osobę Prymasa jako tego, który zawsze był człowiekiem wolnym i prowadził Polaków i Polskę ku wolności – dodał dr hab. Michał Wyrostkiewicz.

Temat „Drogi do wolności Wyszyńskiego” podejmą: Beata Mackiewicz, członek Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, dyrektor Wydawnictwa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO; Marian Piotr Romaniuk, historyk, absolwent KUL, ekspert w dziedzinie nauczania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, autor licznych publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia; Grzegorz Polak, dziennikarz katolicki, działacz ekumeniczny, twórca filmów dokumentalnych, autor ponad 30 książek o tematyce papieskiej, hagiograficznej i misyjnej, stały felietonista tygodnika „Niedziela”, zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka (2003 ) i nagrody „Totus” za upowszechnianie wiedzy o Janie Pawle II (2007).

 

Family News Service

drukuj