fot. https://pixabay.com

Lubelskie: Dziesięć osób skazanych za handel ludźmi

Po blisko sześcioletnim procesie lubelski sąd skazał za handel ludźmi 10 mężczyzn, jednego uniewinnił.

Na pozbawienie wolności Sąd Okręgowy w Lublinie skazał: Pawła L. (dwa lata więzienia), Marcina M. (dwa lata), Roberta D. (dwa lata), Wojciecha K. (rok i sześć miesięcy), Piotra S. (rok i sześć miesięcy), Roberta O. (rok i sześć miesięcy), Krystiana K. (rok i pięć miesięcy), Tomasza L. (rok i trzy miesiące).

Marcin G. i Dariusz Sz. usłyszeli wyroki więzienia w zawieszeniu. Ponadto, wszyscy skazani mają zapłacić po 18 tys. zł grzywny.

Proces przed Sądem Okręgowym w Lublinie wykazał, że skazani wykorzystywali krytyczne położenie osób, wywozili za granicę, gdzie zwerbowani mieli utrzymywać się ze sprzedaży wyrobów drewnianych.

Na miejscu osoby były wykorzystywane do sprzedawania figurek, a w rzeczywistości do żebrania. Ich działalność sąd określił, jako „poniżającą godność człowieka”.

Proceder trwał od 2009 do 2014 r. na terenie Lublina, Białej Podlaskiej, Sokołowa Podlaskiego, ale też innych miejsc w Polsce i Finlandii.

Proces ruszył w lutym 2016 r. Prokuratura oskarżyła 11 osób o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ale sąd nie podzielił stanowiska śledczych i w czwartek uniewinnił ich od tego zarzutu. Ze wszystkich zarzutów został oczyszczony Mariusz K.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl