fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Lubelskie: 46-latek oszukany na „sztabkę złota”; stracił 9 tys. zł

Na ponad 9 tys. zł został oszukany 46-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski (Lubelskie). Miał otrzymać sztabkę złota od mieszkanki Ugandy w podzięce za otrzymaną pomoc. Pieniądze wysłał na pokrycie kosztów przesyłki. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Asp. sztab. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim przekazała, że 46-latek nawiązał kontakt z mieszkanką Ugandy, następnie kobieta poprosiła o pomoc i przesłanie 100 dolarów, ponieważ była w trudnej sytuacji. Kiedy mężczyzna wpłacił żądaną kwotę ona zaproponowała, że w zamian za to prześle mu złoto, które otrzymała w darowiźnie.

„Jednak wysłanie sztabki złota wiązało się z kosztami, które mężczyzna pokrywał przesyłając pieniądze na podany numer konta. Jak się okazało obiecana sztabka złota nie dotarła, a 46-latek stracił łącznie ponad 9 tysięcy złotych” – podała asp. sztab. Faustyna Łazur.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi ze względu na to, że metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie należy wpłacać żadnych pieniędzy na wskazane konta.

„Tak naprawdę nigdy nie wiemy kto znajduje się po drugiej stronie i z kim prowadzimy korespondencje. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas od utraty oszczędności życia” – dodała asp. sztab. Faustyna Łazur.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl