fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Wielkopolskie: 31-latek z zarzutami za nielegalny tytoń

Zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych usłyszał 31-letni mężczyzna. Policjanci z Poznania znaleźli u niego krojony tytoń i susz tytoniowy – prawie 400 kilogramów nielegalnego towaru.

St. sierż. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali w Baranowie pod Poznaniem mężczyznę na gorącym uczynku pakowania trefnego tytoniu do auta.

„Mężczyzna wynajmował sporych rozmiarów kontener towarowy, znajdujący się na placu w podpoznańskiej gminie i tam zorganizował swój nielegalny biznes. Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw zaopatrywał się w liście tytoniu u rolnika z powiatu szamotulskiego, a następnie przywoził je do magazynu znajdującego się w powiecie poznańskim” – podała Marta Mróz.

Wewnątrz kontenera, w którym 31-latek wytwarzał nielegalne wyroby, znajdowała się specjalna maszyna do cięcia liści, przy pomocy której mężczyzna rozdrabniał towar, a następnie konfekcjonował go w worki jutowe i sprzedawał.

Funkcjonariusze przejęli pięć worków tytoniu krojonego oraz siedem balotów suszu tytoniowego. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 300 tys. zł z tytułu nieopłaconej akcyzy.

PAP

drukuj