fot. twitter.com

Lubelskie: tradycyjna święconka dla weteranów

Około stu zestawów tradycyjnych pokarmów wielkanocnych trafi do weteranów w Lubelskiem z inicjatywy Fundacji Niepodległości. Święconkę dostarczą im w sobotę żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Członek zarządu Fundacji Niepodległości Maciej Szymczak poinformował w komunikacie prasowym, że wielkanocne pokarmy zostały przygotowane w tym samym miejscu, w którym – od początku obowiązywania ograniczeń wynikających z zagrożenia epidemiologicznego – żołnierze 2 LBOT przygotowują paczki żywnościowe i posiłki dostarczane regularnie weteranom walk o niepodległość Polski.

„Zachowane są wszystkie wymogi i zalecenia odnoszące się do reżimu sanitarnego bezpiecznego przygotowania i opakowania pokarmów” – zapewnił Maciej Szymczak.

Podkreślił, że na prośbę organizatorów zestawy tradycyjnych pokarmów wielkanocnych pobłogosławił kapelan Garnizonu Lublin ks. ppłk Andrzej Piersiak, a do każdej święconki dołączone są życzenia.

„W sytuacji gdy dla osób w podeszłym wieku wychodzenie z domu w czasie zagrożenia epidemiologicznego wiąże się z wysokim ryzykiem, pomoc, jaką niosą terytorialsi jest więcej niż gestem szacunku” – ocenił Maciej Szymczak.

„Weteranom jesteśmy winni wsparcie i szacunek za ich walkę o wolną Polskę. W dzisiejszych czasach możemy jednak od tego niezwykłego pokolenia weteranów także wiele się nauczyć – chociażby tego, jak poczucie odpowiedzialności i dyscyplina, przed laty pomocne w walce, mogą dzisiaj pomóc Polakom w przezwyciężeniu epidemii” – zaznaczył.

Tradycyjne wielkanocne pokarmy trafią do około stu weteranów w regionie. W Lublinie otrzyma je ponad 50 kombatantów.

Partnerem Fundacji Niepodległości i 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w realizacji akcji „Święconka dla weterana” jest także Lubelskie Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

PAP

drukuj