fot. Autorstwa Dezidor - Fotografia własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3773573

Łotwa: nieznana osoba wrzuciła koktajl Mołotowa do Muzeum Okupacji w Rydze

Niezidentyfikowany sprawca nocą z wtorku na środę wrzucił do Muzeum Okupacji Łotwy w Rydze koktajl Mołotowa. W biurze dyrektora obiektu wybuchł pożar. W sprawie wszczęto śledztwo.

Zgłoszenie w sprawie zdarzenia wpłynęło do straży pożarnej tuż po godz. 01.00. Jak podała agencja LETA, koktajl Mołotowa wrzucono przez okno do biura dyrektora muzeum. Zapaliły się dokumenty i fotel.

Policja i służby bezpieczeństwa pracują nad zidentyfikowaniem i zatrzymaniem sprawców.

Przydent Łotwy, Edgars Rinkeviczs, wyraził nadzieję, że po ujęciu sprawców „wymiar sprawiedliwości zareaguje adekwatnie i wymierzone będą surowe kary wobec tych, którzy dopuszczają się podobnych prowokacji”.

„Według mnie to był celowy, zaplanowany atak na Muzeum Okupacji” – oświadczyła dyrektor placówki, Solvita Viba.

Jak poinformowała, pomimo zdarzenia ekspozycja jest otwarta dla zwiedzających.

Mieszczące się na Starym Mieście w Rydze Muzeum Okupacji Łotwy utworzono w 1993 roku. Upamiętnia ono okupację sowiecką (1940-1941 i 1944-1991) oraz niemiecką (1941-1944).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl