fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Łódzkie: ponad tona nielegalnego tytoniu na posesji k. Zgierza

Ponad tonę nielegalnego tytoniu, 1,8 tys. papierosów bez akcyzy oraz rewolwer znaleźli na jednej z posesji w pow. zgierskim (Łódzkie) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi. Obecnie ustalają pochodzenie i przeznaczenie nielegalnych towarów.

Jak poinformowała w środę oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Beata Bińczyk, podczas akcji prowadzonej na terenie posesji nieopodal Zgierza przeszukano pomieszczenia oraz cztery samochody.

W dwóch pojazdach odkryto jutowe worki z nielegalnym tytoniem – w sumie było go ponad tonę. W budynku gospodarczym były papierosy bez akcyzy, a w domu funkcjonariusze znaleźli elektroniczny zagłuszacz sygnału GPS oraz rewolwer z magazynkiem bębenkowym, kulami stalowymi i osprzętem.

Nielegalne wyroby akcyzowe trafiły do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a broń przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Ja ustalono tytoń i broń należały do konkubenta właścicielki posesji. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Według szacunków, naraził on Skarb Państwa na straty w podatku akcyzowym w wysokości co najmniej 863 tys. zł. Grożą mu nawet 3 lata więzienia, wysoka grzywna lub obie te kary łącznie.

Łódzki Urząd Celno-Skarbowy wszczął postępowanie dotyczące pochodzenia i przeznaczenia nielegalnych towarów.

PAP/RIRM

drukuj