fot. KAS

CBŚP, KAS i SG przejęły 32 tony nielegalnego tytoniu, kilkaset krzewów konopi, a także marihuanę i amfetaminę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Urzędem Celno-Skarbowym i Strażą Graniczną zlikwidowali w ostatnim czasie krajalnię i nielegalne składy 32 ton tytoniu oraz plantację konopi. Służby przeprowadziły działania w czterech województwach. 7 osób zostało aresztowanych.

Akcja służb objęła miejsca w regionie łódzkim, na Mazowszu i Opolszczyźnie oraz w Wielkopolsce – przekazała rzecznik komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Policjantka podała, że w jednej z miejscowości na Opolszczyźnie funkcjonariusze weszli do pomieszczeń gospodarczych, w których przejęli maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. Z kolei na Mazowszu natrafili na gilzy i worki z tytoniem. Natomiast w Łódzkiem zlikwidowali wielki magazyn ukryty w hali.

„W nim oraz na naczepach samochodów były łącznie ponad 32 tony tytoniu” – podkreśliła nadkom. Jurkiewicz.

„Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 27 mln zł” – stwierdziła Anita Wielanek, rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy złotych. W Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty karnoskarbowe. Wszyscy zostali na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz podała, że prowadzone w ostatnich dniach działania doprowadziły funkcjonariuszy także na plantację konopi w okolicach Ostrzeszowa w woj. wielkopolskim. Krzewy rosły w hali magazynowej. Śledczy znaleźli też i zabezpieczyli gotową marihuanę.

„Zatrzymano dwóch mężczyzn” – podała rzecznik CBŚP.

Zabezpieczone przez służby 324 krzewy konopi, marihuana oraz amfetamina, którą miał jeden z zatrzymanych, mają czarnorynkową wartość 400 tysięcy złotych – podkreśliła Anita Wielanek.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy konopi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl