Straż Graniczna zlikwidowała na Pomorzu nielegalną krajalnię tytoniu

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu, która działała w powiecie lęborskim (Pomorskie) w budynkach gospodarczych lokalnego przedsiębiorstwa. Na miejscu znaleziono ponad 5,5 tony krajanki tytoniowej, której wartość SG szacuje na ponad 4 mln zł.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku Andrzej Juźwiak, strażnicy graniczni zabezpieczyli znalezioną krajankę tytoniową oraz dwie maszyny i inne urządzenia do cięcia liści, składające się na nielegalną krajalnię.

Rzecznik wyjaśnił, że gdyby tytoń został sprzedany, Skarb Państwa straciłby blisko 4,4 mln zł z tytułu uszczuplenia podatkowego.

Andrzej Juźwiak dodał, że akcję przeprowadzili 23 września funkcjonariusze Straż Graniczna z Władysławowa z pomocą lęborskiej policji. Poinformował, że dochodzenie w tej sprawie prowadzi placówka SG we Władysławowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl