Łódzkie: Ponad 4 tony tytoniu w nielegalnej fabryce w pow. bełchatowskim

Ponad 4 tony nielegalnie przetwarzanego tytoniu odnaleźli na posesji w pow. bełchatowskim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi działający we współpracy z CBŚP i Policją. Wartość zarekwirowanego suszu to ponad 2,8 mln zł.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka łódzkiej Izby Administracji Skarbowej Agnieszka Pawlak, funkcjonariusze od pewnego czasu podejrzewali, że na terenie jednej z posesji w powiecie bełchatowskim odbywa się nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych.

Podejrzenia te potwierdziły się 9 lutego, po kontroli samochodu dostawczego fiat ducato, który opuścił nieruchomość. W przestrzeni ładunkowej pojazdu kierowanego przez 35-letniego mężczyznę, odnaleziono 71 worków jutowych wypełnionych tytoniem.

Następnie funkcjonariusze wkroczyli na teren wytypowanej posesji, którą właśnie opuszczał opel astra kierowany przez 42-latka. Podczas kontroli odnaleziono maszynę do cięcia tytoniu oraz 202 worki wypełnione tytoniem, a także 1,6 g suszu roślinnego, który – co okazało się po wykonaniu na miejscu badania narkotestem – zawierał substancje narkotyczne.

Według rzeczniczki, na miejscu zarekwirowano łącznie ponad 4 tony tytoniu do palenia o łącznej wartości szacowanej na 2,8 mln zł. Zatrzymanym mężczyznom Służba Celno-Skarbowa postawiła zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl