fot. flickr.com

Łódzkie: policja zabezpieczyła podrobioną odzież za ok. 6 mln zł

Ok. 2,8 tys. sztuk odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek zabezpieczyła policja w jednym z centrów handlowych w podłódzkim Rzgowie. Według wstępnych szacunków, straty właścicieli tych marek wyniosłyby co najmniej 6 mln zł.

Jak poinformował w środę rzecznik Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód Grzegorz Stasiak, na wytypowane wcześniej stoisko w jednym z centrów handlowych w Rzgowie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkroczyli w poniedziałek.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli bluzy, sukienki, kurtki, spodnie, płaszcze, a także obuwie, zegarki oraz wyroby galanteryjne, które były oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Przesłuchali też wszystkie osoby obecne w miejscach handlu zastrzeżonymi towarami.

„Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępnie straty właścicieli poszczególnych znaków towarowych na łączną kwotę nie mniejszą niż 6 mln zł” – zaznaczył Grzegorz Stasiak.

Niezależnie od wstępnej opinii eksperta, zakwestionowane wyroby trafią do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grożą kary: wysokiej grzywny, ograniczenia wolności albo więzienia do lat pięciu.

PAP/RIRM

drukuj