fot. FB PKRD

Łódź: Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci rozpoczęły nowy rok formacyjny

W parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi zainaugurowano w sobotę cykl regionalnych spotkań Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w nowym roku szkolnym.

– Matka Boża w tak wielu sanktuariach świata prosi właśnie o to: „Odmawiajcie codziennie różaniec.” Odpowiedzieliśmy Matce Najświętszej i każdego dnia bierzemy do swoich dłoni różaniec, przesuwamy jego paciorki i tym samym wypraszamy łaskę przemiany ludzkich serc, przemiany naszych rodzin i całego świata – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Słowa powitania i podziękowania za dzisiejsze spotkanie skierował proboszcz parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej, ks. prał. Grzegorz Jędraszek.

– Cieszę się, że dzisiaj tutaj, w tej wielkiej świątyni wybudowanej ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej, gromadzimy się jako jedna rodzina, by modlić się na różańcu. Jeszcze raz wszystkich bardzo serdecznie witam – akcentował duchowny.

Po wakacyjnej przerwie z utęsknieniem wracamy do naszych regionalnych spotkań – podkreśliła założycielka PKRD, Magdalena Buczek. Zaznaczyła, że nowy rok szkolny to zarówno nowy rok formacyjny we wspólnocie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Nowy rok w szkole Matki Najświętszej, bo chcemy, aby to Ona była naszą najlepszą nauczycielką i wychowawczynią, aby przez modlitwę różańcową, przez rozważanie poszczególnych tajemnic z życia Pana Jezusa uczyła nas kochać Go jeszcze mocniej, być przy Nim bardzo blisko. I również wypełniać Jego wolę w naszym życiu – dodała.

Łącząc się duchowo z uczestnikami dzisiejszego spotkania Magdalena Buczek poprowadziła dziesiątkę różańca świętego. Następnie sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem wielkiego przyjaciela PKRD, ks. bp. Antoniego Długosza.

– Tę Mszę św. polecamy Bogu w waszych intencjach. Przez chrzest i bierzmowanie jesteście kapłanami Pana Jezusa, księżmi, razem odprawiamy Mszę św. w waszych intencjach, w intencji kochanej Madzi. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. Przyszliście z różnymi sprawami, przedstawcie je teraz Panu Jezusowi przez ręce Matki Bożej – zaznaczył duchowny.

Po Eucharystii odbył się koncert ks. bp. Antoniego Długosza, który wraz z dziećmi wielbił Pana Boga i Matkę Bożą Różańcową śpiewem i tańcem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl