Likwidacja szkoły w Dąbkach została wstrzymana

Wójt gminy Darłowo, który chciał doprowadzić do zamknięcia placówki wycofał swoją decyzję. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie miał rozpatrzyć skargę wójta na decyzje wojewody.

Kilka miesięcy temu wojewoda orzekł, że szkoły w Dąbkach nie można zlikwidować, bo byłoby to niezgodne z prawem. Jednak przed rozprawą do sądu dotarło pismo z Urzędu Gminy w Darłowie, w którym wójt Franciszek Kupracz oświadczył, że wycofuje swoją skargę.

Tymczasem rodzice, którzy od stycznia walczyliby placówka nie była likwidowana alarmują, że teraz panuje w niej chaos.

W szkole panuje jeden wielki chaos. Zatrudniani są kolejni nauczyciele, gdzie i tak lekcje nie są prowadzone. „Starzy” nauczyciele siedzą i mają godziny w świetlicy. W klasach nie ma ławek. Remont, który przeprowadził wójt pięknie wygląda z zewnątrz. Jednak na środku ściany jest tablica, której nie można otworzyć, bo wisi grzejnik. W sali informatycznej wystawały kable. Szkoła nie jest przygotowana do działania. Mało tego plany lekcji dla uczniów nie pokrywają się z planami lekcji nauczycieli. Godziny odjazdów autobusów też się nie pokrywają; jeden autokar musi być w dwóch szkołach o jednej godzinie. Widoczna jest dezorganizacja pracy – powiedziała Agnieszka Czupajło, mama jednego z uczniów.

Rodzice domagają się, by w poniedziałek o 16.00 odbyło się spotkanie z dyrekcją, na którym rodzice dowiedzą się, dlaczego jest taki chaos. Obawiają się, że może on doprowadzić w efekcie do likwidacji placówki.

Rodzice mają już dość. Każdego dnia jakiś uczeń jest zabierany przez rodzica, bo nie wytrzymują tego chaosu. Po takim czasie, kiedy walczymy o tę szkołę trudno jest nam uwierzyć w cokolwiek. Pan Krzyżanowski zapewniał jedną ze stacji telewizyjnych, że od przyszłego września zespół szkół powróci i będzie funkcjonował, ale nie wierzymy w to. Tyle razy byliśmy wprowadzani w błąd – nauczyciele, rodzice i dzieci. Nie wierzymy w to. Obawiamy się, że rodzice zabiorą dzieci i zostanie około 100 uczniów w szkole, a to będzie podstawą do tego, by zamknąć szkołę, bo nie będzie funkcjonowała ze względu na wysoki koszt utrzymania jednego ucznia – zaznaczyła Agnieszka Czupajło.

        

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl