fot. PAP/Łukasz Gągulski

Lider Porozumienia pozytywnie ocenia swoje relacje z premierem M. Morawieckim

Relacje byłego wicepremiera Jarosława Gowina z premierem Mateuszem Morawieckim są bardzo dobre. Podobnie lider Porozumienia ocenił współpracę z wicepremier Jadwigą Emilewicz.

Spór o termin wyborów, propozycja zmiany konstytucji, a ostatecznie dymisja – ostatnie miesiące nie były łatwe dla Jarosława Gowina. Jednak – jak zapewnia – nie ma żadnego zagrożenia rozpadu koalicji rządzącej. Lider Porozumienia pozytywnie ocenia swoje relacje z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Tak jak wyglądały przez ostatnie 4,5 roku, czyli bardzo dobrze współpracujemy. Trzymam kciuki za koleżanki, kolegów z rządu. Po pierwsze, to jest mój rząd, chociaż nie jestem jego członkiem, po drugie, zawsze trzymałem kciuki za każdy rząd, ponieważ jako obywatel, jako Polak chciałbym, żeby polskie państwo święciło triumfy, a warunkiem sukcesów i dobrobytu polskich rodzin jest sprawny rząd – argumentował w Radiu Zet Jarosław Gowin.

Różnorodność w Zjednoczonej Prawicy ma być siłą koalicji rządzącej, bo trzy różne ugrupowania zwiększają grono wyborców. Do innych, jak mówił Jarosław Gowin, trafia Beata Szydło, a do innych Jadwiga Emilewicz. Lider Porozumienia ceni współpracę z obecną wicepremier z ramienia swojego ugrupowania politycznego.

– Słowo „lojalność” w przypadku relacji premier Emilewicz i mojej jest niewłaściwe. My jesteśmy zaprzyjaźnieni od wielu, wielu lat, bardzo blisko współpracujemy – zapewniał szef Porozumienia.

Jarosław Gowin przyznał, że jako szeregowy poseł nie ingeruje w prace poszczególnych ministrów, ale jest na bieżąco z podejmowanymi wyzwaniami.

– Jestem liderem jednej z trzech partii współrządzących Polską. Jeżeli chodzi o bieżące decyzje, tutaj ministrowie rządu muszą mieć wolną rękę – oznajmił Jarosław Gowin.

Porozumienie wsparło kampanię prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówił jeszcze w Łodzi Jarosław Gowin: „Polska ambitna to prezydent Andrzej Duda, Polska ospała to Rafał Trzaskowski”.

TV Trwam News

drukuj