fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wicepremier J. Gowin: Są takie momenty, kiedy rzeczywiście uwaga polskiej dyplomacji musi być skupiona. Dotyczy to wystąpienia Putina na Forum Holokaustu

To jest oczywiste, że pan prezydent mobilizuje doradców, którzy służą mu na co dzień i ta praca dyplomatyczna nad przedstawieniem światu polskiej wersji prawdy o II wojnie światowej trwa od lat, i to często ponad podziałami partyjnymi. Są takie momenty, kiedy rzeczywiście uwaga polskiej dyplomacji musi być skupiona na pewnych wydarzeniach – wskazał wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister nauki dodał, że szef państwa polskiego mobilizuje swoich doradców na czas tego wydarzenia.

Według mediów, w kancelarii prezydenta powstaje sztab kryzysowy, który ma „na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina” podczas jego wystąpienia na forum. O tę sprawę w Polskim Radiu był dziś pytany wicepremier Jarosław Gowin.

– Nie nazwałbym tego „sztabem kryzysowym”. To jest oczywiste, że pan prezydent mobilizuje doradców, którzy służą mu na co dzień i ta praca dyplomatyczna nad przedstawieniem światu polskiej wersji prawdy o II wojnie światowej trwa od lat, i to często ponad podziałami partyjnymi. Są takie momenty, kiedy rzeczywiście uwaga polskiej dyplomacji musi być skupiona na pewnych wydarzeniach, to dotyczy wystąpienia Władimira Putina. Spodziewamy się, że po raz kolejny bezpardonowo i kłamliwie zaatakuje on Polskę – powiedział wicepremier.

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Nie weźmie w nim udziału prezydent Andrzej Duda, ponieważ organizatorzy forum nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta. Przemawiać ma natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl