Liczba ofiar pożarów w Grecji wzrosła do 91

Liczba ofiar pożarów w Grecji wzrosła do 91, a 25 osób nadal uznaje się za zaginione – poinformowała grecka straż pożarna. Według Centrum Badania Epidemii i Klęsk w Brukseli, był to najbardziej zabójczy pożar w Europie od 1900 r.

Zidentyfikowano 59 ofiar, szczątki 28 kolejnych nadal pozostają niezidentyfikowane. Kilka osób zmarło w szpitalu – powiedziała rzecznik greckiej straży. W miasteczku Mati, gdzie pożar pochłonął najwięcej istnień, wczoraj sprawowana była Msza św. za kilkadziesiąt ofiar tragedii.

Również wczoraj jeden z greckich portali podał, że śledztwo wydziału straży pożarnej ds. podpaleń ma dowodzić, iż ogień wzniecił człowiek, który postanowił spalić gałęzie. Wcześniej rząd informował, że pożary mogły być spowodowane podpaleniem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl