fot. pixabay.com

Łatwiejsze umawianie wizyt w urzędzie skarbowym

Umawianie wizyt w urzędzie skarbowym jest obecnie łatwiejsze. Wszystko dzięki wprowadzonym niedawno ułatwieniom, czyli uproszczonej wersji formularza i wyszukiwarce spraw.

Od kilku miesięcy w całej Polsce na wizytę w urzędzie skarbowym trzeba się wcześniej umówić. Wizytę można umówić przez internet bądź też dzwoniąc do urzędu. Teraz umawianie jest jeszcze łatwiejsze, bo sprowadza się do czterech kroków.

– Musimy zalogować się na stronę internetową swojego urzędu albo podatki.gov.pl, wybrać województwo, temat swojej wizyty, termin i godzinę, a następnie podać swoje dane kontaktowe – mówi Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Oprócz uproszczonego formularza umawiania wizyt udostępniono też wyszukiwarkę spraw.

– Została dodana wyszukiwarka po hasłach. W ten sposób możemy łatwiej odszukać sprawę, na którą chcemy zarezerwować i umówić wizytę do urzędu skarbowego – tłumaczy Agnieszka Targosz z I Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie.

– Dzień przed terminem przypomnimy o zaplanowanym spotkaniu – wyjaśnia Małgorzata Spychała.

Od uruchomienia usługi umawiania wizyt w skarbówce przez internet w całym kraju zarezerwowano w ten sposób już kilka milionów wizyt.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl