fot. twitter.com

Lasy Państwowe i Główny Inspektorat Sanitarny zasadzą 16 tysięcy drzew i krzewów #ZasadźSięNaZdrowie

W ramach akcji #ZasadźSięNaZdrowie organizowanej z okazji 100-lecia sanepidu oraz 95. rocznicy istnienia Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Lasy zasadzą wspólnie 16 tys. drzew i krzewów.

Liczba zasadzonych roślin ma symbolizować zaangażowanie właśnie 16 tys. pracowników służb sanitarnych. Obie instytucje planują także współpracę na polu edukacyjnym.

Akcja sadzenia drzew to wyraz naszej troski o zdrowie Polaków – wskazała Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.

– Drzewa będą sadzone na naszych terenach, czyli w Lasach Państwowych. Będą to gatunki rodzime, czyli takie, które są przystosowane do naszych warunków klimatycznych oraz siedliskowych w polskich lasach. Ta współpraca nie jest zaskakująca dlatego, że Główny Inspektorat Sanitarny dba o zdrowie Polaków, a wiemy, że drzewa i przyroda też są potrzebne do tego, aby to zdrowie w narodzie było. Drzewa mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, czyli kiedy jesteśmy w lesie, to mamy kilkanaście razy czyściejsze powietrze niż w mieście. Wpływ drzew na nasze zdrowie jest nieocenione – powiedziała Anna Malinowska.

Lasy Państwowe sadzą rocznie około pół miliarda drzew. Nowe rośliny pojawiają się w miejscach, gdzie wcześniej wycięto drzewa na potrzeby gospodarki, a także na nieużytkowanych już gruntach porolnych.

Dzięki temu polskie lasy zajmują obecnie 30 proc. powierzchni kraju. Po II wojnie światowej było to niecałe 21 proc.

RIRM

drukuj