fot. PAP/Roman Zawistowski

Kup bilet przed podróżą państwową autostradą

W okresie ferii zimowych podróżujemy częściej niż zwykle. Warto przypomnieć, że otwarte szlabany na państwowych odcinkach autostrad nie oznaczają, że przejazd jest darmowy. Bilet autostradowy trzeba zakupić wcześniej.

Mimo, że od wprowadzenia systemu e-TOLL minął już rok, wielu kierowców nadal nie wie, iż za przejazd państwową autostradą trzeba płacić. Otwarte szlabany nie zwalniają z opłat.

– Planując swoje podróże, szczególnie związane z wakacjami zimowymi, warto wcześniej zadbać o bilet autostradowy – mówi Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Bilet można kupić poprzez aplikację e-TOLL. Papierowy bilet można też nabyć na stacjach Orlen czy Lotos.

– Kupując e-bilet, należy pamiętać o podaniu prawidłowych danych pojazdu, numeru rejestracyjnego oraz daty przejazdu. Należy też określić odcinek przejazdu – tłumaczy Sławomir Witczak z Wielkopolskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Poznaniu.

– Bilet autostradowy możemy zakupić z 60-dniowym wyprzedzeniem – dodaje Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Bilet ważny jest przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Od niedawna bilet można kupić poprzez aplikację Yanosik, Autokonto czy aplikację Banku Millennium.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl