fot. gov.pl/web/gddkia-bydgoszcz

KPRM podała, że rząd przyjął uchwałę ws. zaprzestania poboru opłat za przejazd autostradą A1

Rząd przyjął uchwałę zobowiązującą Ministra Infrastruktury do wdrożenia procedury zaprzestania poboru opłat za przejazd autostradą A1 od niektórych pojazdów – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak wyjaśniono w komunikacie, Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie zobowiązania Ministra Infrastruktury do wdrożenia procedury umożliwiającej zaprzestanie stosowania opłat za przejazd autostradą A1 na odcinku Gdańsk-Toruń od niektórych rodzajów pojazdów samochodowych wraz z uchwałą dotyczącą przyznania szefowi resortu infrastruktury środków finansowych z przeznaczaniem na pokrycie zmniejszonych wpływów do Krajowego Funduszu. Rozwiązanie będzie obowiązywało od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 roku.

Wskazano, że zgodnie z uchwałą kierowcy pojazdów samochodowych o dwóch osiach oraz motocykli nie będą musieli płacić za przejazd autostradą A1 na odcinku Gdańsk-Toruń.

Bezpłatny przejazd będzie obowiązywał od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 roku.

Dodano, że możliwość darmowego przejazdu nie będzie dotyczyć pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl