KUL: Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Przyszłość cywilizacji zachodu”

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim o godz. 10.00 rozpoczęło się dziś XVII Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Przyszłość cywilizacji zachodu”. W tym roku spotkaniu towarzyszy hasło „Filozofia a cywilizacje”.

Organizatorami wydarzenia są m.in. Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Wśród prelegentów znajdą się wykładowcy KUL, WSKSiM, UKSW oraz goście z zagranicy.

Chcielibyśmy pogłębić nasze spojrzenie na to, co dzieje się nie tylko w naszym kraju, ale w świecie mówi prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury i Sztuki KUL oraz wykładowca WSKSiM.

– Temat naszego sympozjum to „Filozofia a cywilizacje”. W ten sposób chcielibyśmy pogłębić nasze spojrzenie na to, co dzieje się nie tylko w naszym kraju, ale w ogóle co dzieje się w świecie: jakie zasady, jakie metody, jakie cele. To wszystko ma swój głębszy podkład, który określamy mianem cywilizacji. (…) Ponieważ różne cywilizacje toczą ze sobą boje, prowadzą do tego, że następuje wyniszczenie często cywilizacji wyższej – tak jak Grecy czy Rzymianie ulegli barbarzyńcom – więc my tutaj musimy mieć bardzo szeroką perspektywę, żeby orientować się w tym, o co chodzi, co nam zagraża, jak mamy się bronić i co mamy budować – zaznacza prof. Piotr Jaroszyński.

Sympozjum poprzedziła Msza św. o godzinie 8:00, sprawowana w Kościele Akademickim KUL.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl