fot. facebook.com/PrezydentKukiz

Kukiz ostro o Zawiszy. Czy narodowcy wyjdą z Klubu Kukiz‘15?

Paweł Kukiz w prywatnej, potajemnie nagranej rozmowie mocno krytykuje jednego z liderów Ruchu Narodowego – Artura Zawiszę. Narodowcy oczekują przeprosin. Paweł Kukiz jak dotąd nie skomentował ujawnionych nagrań.  Lider partii Kukiz’15 to kolejny polityk, który ma swoje „taśmy”.

„Nienawidzę Zawiszy. Jak go widzę, to białej gorączki dostaję ” – powiedział Paweł Kukiz.

To jedna z łagodniejszych opinii lidera Kukiz‘15 o Arturze Zawiszy, jednym z czołowych działaczy Ruchu Narodowego.

Wypowiedzi te zostały nagrane potajemnie. Teraz nagranie trafiło do Internetu i stało się powodem licznych politycznych komentarzy. Prezes Ruchu Narodowego i jednocześnie poseł klubu Kukiz‘15 Robert Winnicki nie ukrywał, że sytuacja nie jest przyjemna.

– Z punktu widzenia strategii politycznej problem taśm jest istotny, aczkolwiek najważniejsze są fundamenty ideowe działalności, kierunki ideowo-polityczne – mówił Robert Winnicki.

Kierunkiem, w którym chcą podążać w Sejmie narodowcy jest pełna ochrona życia, a wśród ich kolegów klubowych znajduje się część  posłów, którzy mają zupełnie odmienne poglądy na ten temat. Sprawa taśm, a także inne napięcia w klubie mogą mieć wpływ na przyszłość narodowców w klubie Kukiz’15.

– Jutrzejsza Rada Polityczna będzie podejmowała kierunkowe decyzje – zapowiedział w piątek poseł Robert Winnicki.

Gdyby Rada Polityczna zdecydowała o wyjściu narodowców z klubu Kukiza  zmieniłaby się scena parlamentarna. Liczący dziś 38 posłów klub straciłby kilka mandatów.

– Nie rozmawialiśmy na ten temat, więc trudno mi powiedzieć czy mają drzwi zamknięte czy otwarte. Nie wiemy, czy są zainteresowani. Może zechcą przejść do Kornela Morawieckiego, który mówił, że będzie tworzył koło – zaznaczyła Beata Mazurek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.

Pojawiają  się pytania,  czy wszyscy narodowcy są zainteresowani wyjściem z klubu. Paweł Kukiz mimo ostrych słów kierowanych pod adresem  jednego z  liderów narodowców  nadal cieszy się duża popularnością wśród wyborców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj