Kujawsko-pomorskie: ponad 260 interwencji straży po wichurze

Strażacy w województwie kujawsko-pomorskim interweniowali przez ostatnią dobę 266 razy. Większość akcji związana była z usuwaniem skutków silnego wiatru i opadów deszczu. Najwięcej wyjazdów jednostek było w okolicach Grudziądza.

„Najwięcej interwencji było w powiecie grudziądzkim – ok. 50, bydgoskim – 35 i brodnickim – 30. Wiele wyjazdów było do wiatrołomów. Nie mieliśmy na szczęście bardzo poważnych zdarzeń” – przekazała PAP dyżurna operacyjna województwa.

Interwencje polegały również na wypompowywaniu wody z budynków i naprawie uszkodzeń dachów.

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól przekazał, że 120 odbiorców jest bez prądu, ale awarie są pojedyncze i dotyczą linii niskiego napięcia.

W niedzielę wskutek porywistego wiatru trzy osoby zostały ranne w miejscowości Trzciany k. Sępólna Krajeńskiego, gdzie drzewo przewróciło się na jadący samochód.

„Dwóm poszkodowanym pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy na miejscu, a trzecia osoba, która doznała urazu głowy, została przewieziona do szpitala, ale po zaopatrzeniu została zwolniona do domu” – poinformował wtedy Mól.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl