fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Kto zostanie nowym ministrem zdrowia?

Obóz władzy wytypował już faworyta do objęcia funkcji ministra zdrowia. Nazwisko nowego szefa resortu poznamy jeszcze w tym tygodniu – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Media – wśród kandydatów na nowego ministra zdrowia – wymieniają Stanisława Karczewskiego i Waldemara Kraskę. Na długiej liście są jeszcze Bolesław Piecha i Tomasz Latos. O ministerstwie – tak przynajmniej wynika ze słów Ryszarda Terleckiego – na razie zapomnieć może Andrzej Sośnierz i Porozumienie.

– Żeby dostali trzeci resort, to jest oczywiście nierealne, natomiast koalicjanci chętnie by się jeszcze trochę rozpychali w rządzie – mówił Ryszard Terlecki.

Ci politycy PiS-u, o których najchętniej dyskutują media, są oszczędni w słowach, jak właśnie Waldemar Kraska.

– Decyzja, kto będzie następnym ministrem, jest w rękach pana premiera, tak jak wczoraj pan premier zapowiedział – wskazał Waldemar Kraska.

Dziś wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki potwierdził, że jest jeden główny faworyt do tego, by stanąć na czele resortu zdrowia.

– Ja nie będę tutaj za dużo zdradzać. Wiem, kto jest w tej chwili najpoważniejszym kandydatem, ale to oczywiście ogłosi pan premier – podsumował Ryszard Terlecki.

Decyzję premiera poznamy najpóźniej w piątek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl