fot. PAP/Radek Pietruszka

Kto kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki – który z nich zostanie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy? Choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to wiadomo, że wybór padnie na któregoś z nich. Minister Dworczyk jak na razie zaprzecza, by był brany pod uwagę.

O kandydatach na fotel prezydenta Warszawy poinformował na antenie Polskiego Radia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

– Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski to są te kandydatury, które od dłuższego czasu leżą na stole – powiedział.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oświadczył już, że nie będzie ubiegał się o prezydenturę w stolicy. Podobne stanowisko przedstawił dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 – Takiego tematu jak na razie z mojego punktu widzenia w ogóle nie ma – podkreślił Michał Dworczyk.

Jak dodał, świetnym kandydatem jest wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a on sam skupia się obecnie na pracy w kancelarii premiera. Oficjalna decyzja o kandydaturze na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy ma zapaść po 10 kwietnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj