fot. flickr.com

KSP: do policji zgłosiła się pierwsza z osób wezwanych w związku z wydarzeniami przed TVP Info

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w niedzielę, że do jednostki policji zgłosiła się pierwsza z osób, wezwanych w związku z sobotnimi wydarzeniami przed TVP Info. Wykonywane są czynności z jej udziałem – czytamy w informacji przekazanej przez KSP na Twitterze.

Komenda Stołeczna Policji na bieżąco informuje na Twitterze o swoich działaniach w związku z agresywnym zachowaniem grupy protestujących wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek.

Z informacji przekazanych tam przez KSP w niedzielę wieczorem wynika, że śródmiejscy policjanci doręczyli wezwania do stawienia się w jednostce policji trzem spośród osób protestujących w sobotę przed siedzibą TVP Info. Jedna z wezwanych osób poinformowała funkcjonariuszy, że zgłosi się do komendy w późniejszym terminie.

Stołeczna policji poinformowała także, że do jednostki policji zgłosiła się pierwsza osoba wezwana w związku z wydarzeniami przed TVP Info.

„Wykonywane są czynności z jej udziałem. Policjanci nadal weryfikują i uzupełniają materiał dowodowy odnoszący się do innych uczestników zajścia” – czytamy na Twitterze policji.

KSP dodała, że „w przypadku innych uczestników protestu, których tożsamość została przez policjantów ustalona, osób tych nie zastano dzisiaj w ich miejscach zamieszkania”.

Wcześniej policja informowała, że wezwania na przesłuchania zostały wystawione na niedzielę na godzinę 19.00.

„W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem” – zapowiedziała Komenda Stołeczna Policji.

Policja informowała także, że zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały związane z wydarzeniami przed siedzibą TVP. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

PAP/RIRM

drukuj