fot. Facebook Salwatorianie

Ks. Karol Kulczycki będzie ordynariuszem diecezji w Australii. We wtorek otrzymał święcenia biskupie

Salwatorianin ks. Karol Kulczycki otrzymał we wtorek w Trzebini święcenia biskupie. Będzie ordynariuszem diecezji Port Pirie w Australii. Uroczystości przewodniczył nuncjusz apostolski w Australii ks. abp Adolfo Tito Yllana.

26 lat temu w Trzebini ks. Karol Kulczycki otrzymał święcenia kapłańskie. Jest salwatorianinem. Do tego samego miejsca wrócił we wtorek z nowym zadaniem. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego, ks. Karol Kulczycki będzie biskupem w diecezji Port Pirie w Australii.

Święceń biskupich ks. Karolowi Kulczyckiemu udzielił ks. abp Adolfo Tito Yllana, nuncjusz apostolski w Australii. W homilii duchowny przypomniał biblijną historię Jeremiasza, którego Bóg wybrał na proroka.

– Jest on zapewniany przez niezachwiane Słowo Boże, że nie będzie się bał, gdyż Pan będzie przy nim. Dlatego też, gdy Bóg wzywa, daje łaskę wypełnienia powierzonej mu misji. „Oto kładę moje słowa w Twoje usta. Jestem z Tobą, aby Cię ochraniać” – mówił ks. abp Adolfo Tito Yllana.

Nuncjusz apostolski w Australii podkreślał, że każdego kapłana, który podejmuje drogę biskupa, sam Jezus zapewnia o swojej łasce, aby wypełnił misję, jaką mu powierzono. Za motto biskupie ks. bp Karol Kulczycki wybrał słowa: „W Tobie, Panie, zaufałem”. Tuż po otrzymaniu święceń nowy biskup diecezji Port Pirie tłumaczył, że to Boża miłość poprowadziła go do kapłaństwa.

– Tu wobec Was pragnę wyrazić wdzięczność Bogu za Jego dar ojcowskiej miłości, którą mi ofiarował i pozwolił doświadczyć. Za to, że prowadził mnie po ścieżkach życia, chociaż czasami nie rozumiem jego planów – akcentował ks. bp Karol Kulczycki.

Przez 20 lat ks. bp Karol Kulczycki posługiwał w Australii. Do Polski wrócił w 2018 roku. Został wtedy wybrany wikariuszem prowincjalnym Polskiej Prowincji Salwatorianów.

TV Trwam News

drukuj