Ks. kard. Zenon Grocholewski: Obecna opozycja w Polsce nie potrafi zaakceptować porażki wyborczej

Były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego ks. kard. Zenon Grocholewski ocenił jako „doskonałe” nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów. W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego przyznał, że nie rozumie oburzenia przeciwników ustaw.

W rozmowie z portalem „La Fede Quotidiana” (Codzienna wiara) ks kard. Zenon Grocholewski poproszony o ocenę nowych ustaw oświadczył: „Moim zdaniem są one doskonałe i nawet konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy wobec niezbędnych rozporządzeń”.

Weźmy przykład mediów, które często stawały się agresywne, mało obiektywne i także stronnicze w opisie rzeczywistości. Motyw tej fali wzburzenia jest, uważam, inny – stwierdził emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji.

Wyraził opinię, że „obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej”.

Nie strawiła spokojnie odpowiedzi przy urnach, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała. To wszystko – ocenił ks. kard Zenon Grocholewski.

Przyznał, że jest „bardzo zadowolony” z obecnych zmian w Polsce.

Uważam, że nowy prezydent i premier pracują dobrze, wykonują z mądrością dobrą pracę przy poszanowaniu wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej – stwierdził.

Zdaniem księdza kardynała Grocholewskiego trzeba dać władzom czas, by mogły pracować.

Oczywiście trzeba ich osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umieć zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany – powiedział watykański dostojnik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl