fot. J.Banasik/pro-life.pl

Ks. kard. Dziwisz: Antoni Zięba był wielkim obrońcą życia, przejął naukę Jana Pawła II

Był wielkim obrońcą życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, przejął naukę Jana Pawła II – tak Antoniego Ziębę wspomina ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, sekretarz papieża Polaka.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Antoni Zięba zmarł przed dwoma dniami w Krakowie po ciężkiej chorobie. Miał 70 lat.

– Odszedł do wieczności w tym dniu 3 maja wielki obrońca życia ludzkiego od poczęcia aż do śmierci. On głosił, że życie ludzkie jest święte, ponieważ jest darem Bożym i budził sumienia ludzkie, żeby nie walczyli o prawo do zabijania, ale prawo do życia, każdego życia. W tej walce o życie łączył się bardzo z Janem Pawłem II. Często przybywał do niego, radził się, byli tego samego ducha. On właściwie przejął naukę Jana Pawła II – wspominał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Antoni Zięba urodził się w 1948 roku. Był doktorem inżynierem budownictwa lądowego, nauczycielem akademickim, działaczem pro-life, publicystą m.in. Radia Maryja.

Msza św. pogrzebowa dr. inż. Antoniego Zięby odbędzie się w najbliższy wtorek 8 maja w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim w Krakowie. Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 16.00, przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj