Dr Antoni Zięba uhonorowany statuetką „Bez światło-cienia”  

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, został nagrodzony przez krakowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy statuetką „Bez światło-cienia”.

Nagroda stanowi podziękowanie za jego zaangażowanie w walkę na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych.

Moja działalność dla obrony życia wyrosła z modlitwy – mówi Antoni Zięba.

– Cóżbym zrobił, gdyby nie pomoc Boża, Matki Najświętszej i moich patronów. Wszystko po ludzku zawdzięczam modlitwie, którą uczyła mnie babci, a podniósł do rangi najwyższego wezwania Jan Paweł II. To piękne w kościele katolickim, że spotykają się przesłania jakże różnych osób w sensie struktury wykształcenia. Prosta kobieta z Jaworzna o czterech klasach podstawowych przed wojną i wybitny intelektualista Jan Paweł II. Oni do dzisiaj mówią mi to samo: fundamentem musi być modlitwa – podkreśla wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Wręczenie statuetki zbiegło się także z 25-leciem założenia przez Antoniego Ziębę tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

Krakowski odział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wręczył taką statuetkę już po raz dziewiąty. Uroczystości jej nadania zawsze towarzyszy  spotkanie opłatkowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl