fot. Marek Borawski

Dr Antoni Zięba uhonorowany statuetką „Bez światło-cienia”  

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, został nagrodzony przez krakowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy statuetką „Bez światło-cienia”.

Nagroda stanowi podziękowanie za jego zaangażowanie w walkę na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych.

Moja działalność dla obrony życia wyrosła z modlitwy – mówi Antoni Zięba.

– Cóżbym zrobił, gdyby nie pomoc Boża, Matki Najświętszej i moich patronów. Wszystko po ludzku zawdzięczam modlitwie, którą uczyła mnie babci, a podniósł do rangi najwyższego wezwania Jan Paweł II. To piękne w kościele katolickim, że spotykają się przesłania jakże różnych osób w sensie struktury wykształcenia. Prosta kobieta z Jaworzna o czterech klasach podstawowych przed wojną i wybitny intelektualista Jan Paweł II. Oni do dzisiaj mówią mi to samo: fundamentem musi być modlitwa – podkreśla wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Wręczenie statuetki zbiegło się także z 25-leciem założenia przez Antoniego Ziębę tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

Krakowski odział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wręczył taką statuetkę już po raz dziewiąty. Uroczystości jej nadania zawsze towarzyszy  spotkanie opłatkowe.

RIRM

drukuj