Odszedł dr inż. Antoni Zięba

Po ciężkiej i długiej chorobie 3 maja, zmarł dr inż. Antoni Zięba. Działacz pro-life w lipcu skończyłby 70 lat. Dr inż. Antoni Zięba był wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, przyjacielem Radia Maryja.

13 kwietnia dr inż. Antoni Zięba trafił do szpitala. Informowała o tym dziennikarka Małgorzata Pabis. [czytaj więcej]

Dr inż. Antoni Zięba był stałym gościem Radia Maryja i Telewizji Trwam. W każdą niedzielę na falach naszej rozgłośni prowadził audycję „Zaczerpnij ze źródła”. Publikował także w „Naszym Dzienniku”.

Jego współpracownicy podkreślają, że był wzorem do naśladowania dla wielu osób. Pozostawił po sobie naprawdę wiele – mówi Anna Dyndul, sekretarz PFROŻ.

– Był zawsze dla mnie wzorem w Federacji. Poznałam go właśnie jako wiceprezesa Polskiej Federacja Ruchów Obrony Życia. Był godny naśladowania, zawsze pełen radości. Dla wielu wzór do naśladowania – i w obronie życia, i też jako człowiek, ojciec dzieci. Spędziłam z nim wiele spotkań, rozmów. Naprawdę będzie go nam brakowało – zaznacza Anna Dyndul.

Dr inż. Antoni Zięba przez kilka dekad organizował pielgrzymki obrońców życia na Jasną Górę. 19 marca 2018 roku, za blisko 40-letnie zaangażowanie w obronę życia, odebrał z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego medal Stolicy Apostolskiej „Pro Ecclesia et Pontifice”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl