Ks. abp Jędraszewski obejmie urząd metropolity 28 stycznia

Kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do Katedry odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 r. – ustalono w sobotę podczas spotkania księdza arcybiskupa z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem, które odbyło się w domu biskupów krakowskich.

„Była to pierwsza wizyta arcybiskupa w Krakowie po ogłoszeniu nominacji na urząd metropolity krakowskiego. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy hierarchów w prywatnej kaplicy arcybiskupów na ul. Franciszkańskiej 3” – poinformował rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki.

W czasie spotkania ks. abp Jędraszewski podarował ks. kard. Dziwiszowi kopię płaskorzeźby św. Jana Pawła II, znajdującej się w rezydencji arcybiskupów łódzkich, która upamiętnia pielgrzymkę ojca świętego w Łodzi.

O mianowaniu księdza arcybiskupa Jędraszewskiego – dotychczasowego metropolity łódzkiego – na urząd metropolity krakowskiego poinformował w czwartek episkopat.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl