fot. PAP/Rafał Guz

Krzysztof Szczerski kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski jest kandydatem na polskiego ambasadora przy ONZ w Nowym Jorku. Komisja Spraw Zagranicznych zaopiniuje jego kandydaturę 12 maja.

O tym, że prezydencki minister Krzysztof Szczerski rozpatrywany jest jako kandydat na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku, w ostatnich tygodniach pisał „Dziennik Gazeta Prawda”. Podobne doniesienia pojawiły się także w innych mediach. Wszystko wskazuje na to, że spekulacje nie były wyssane z palca. Minister spraw zagranicznych, prof. Zbigniew Rau, skierował pismo do szefa komisji spraw zagranicznych, Marka Kuchcińskiego.

– W związku z zamiarem mianowania pana Krzysztofa Szczerskiego Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym – Stałym Przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku uprzejmie proszę Pana Przewodniczącego o wyznaczenie spotkania opiniującego kandydata z Komisją Spraw Zagranicznych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – wskazał prof. Zbigniew Rau.

Na stronie internetowej Sejmu pojawił się plan obrad komisji. Na posiedzeniu 12 maja ma ona zaopiniować kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego. Obecnie od 2017 roku funkcję ambasadora RP przy ONZ w Nowym Jorku pełni Joanna Wronecka. Wiosną tego roku sekretarz generalny ONZ, Antonio Guterres, powołał ją na stanowisko specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu.

 

TV Trwam News

drukuj