fot. PAP/EPA

Kryzys migracyjny trwa

Sytuacja na Lampedusie uspokoiła się. Nie jest to jednak zasługa politycznych działań, a trudnych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiają migrantom dotarcie na wyspę. Temat migracji wciąż jednak pojawia się na arenie międzynarodowej.  

Łodzie z nielegalnymi migrantami nie przypływają już na Lampedusę, co spowodowane jest wzburzonym morzem. Dzięki temu, że sytuacja nieco się uspokoiła, policja mogła zapanować nad porządkiem w ośrodku recepcyjnym. Obecnie przebywa tam 152 migrantów. Pozostali zostali przewiezieni do ośrodków w całym kraju. Jak zauważają lokalne władze, to sytuacja przejściowa, bo spodziewany jest kolejny napływ migrantów. Prezydent Francji, Emmanuel Macron, wskazał, że Włochom trzeba pomóc, ale jego kraj nie przyjmie więcej migrantów.

„Musimy też być rygorystyczni, mamy hojny model społeczny i nie możemy przyjąć całej nędzy tego świata” – mówił Emmanuel Macron, prezydent Francji.

Francja w ostatnich dniach gościła papieża Franciszka. Podróż apostolska Ojca Świętego do Marsylii była poświęcona właśnie migracji. Obecność Papieża dała ludziom nadzieję na rozprzestrzenienie przesłania pokoju.

Temat nielegalnej migracji nie cichnie także w Polsce. To za sprawą filmu Agnieszki Holland, który atakuje polskich funkcjonariuszy.

„Przeciwko nim wytaczane są potężne działa kultury masowej, film Agnieszki Holland, który ma oczernić i pokazać, że wszyscy żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej to są tak naprawdę prymitywy, bydlaki, ciemniaki, to są zwyrodnialcy” – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Szef rządu zaapelował także do wszystkich Polaków, niezależnie od politycznych przekonań, aby bronić dobrego imienia Polski i nie pozwalać na podziały.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl