Krynica-Zdrój: rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne

W Krynicy-Zdroju rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne, zwane „polskim Davos”. Spotkaniu towarzyszy hasło „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady”.

W sesji inauguracyjnej biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydenci Gruzji i Macedonii, premier Beata Szydło oraz wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński.

Do Krynicy przybyło w sumie około 3 tys. gości z Europy, Azji i USA.

Podczas trzech dni spotkań swoje poglądy na temat aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią m.in. szefowie rządów i parlamentów, prezesi największych spółek oraz eksperci z ponad 60 krajów.

Ekonomista Marcin Kędzierski zwraca uwagę ma zmieniającą się na przestrzeni lat rangę Forum.

– Celem takich spotkań nie jest wymiana opinii. Chociaż na pierwszy plan wychodzą panele dyskusyjne, to raczej ważniejsze są rozmowy kuluarowe i możliwość spotkania się przedstawicieli różnych środowisk: politycznych, medialnych, biznesowych. Tak było i tak jest z każdym forum. Tak jest na forum w Krynicy, tak samo jest z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach, chociaż każda z tych dużych imprez na inny punkt ciężkości. Od zeszłego roku Krynica ma nową formułę, ponieważ w jej organizację mocno zaangażowany jest rząd i spółki Skarnu Państwa. To też pokazuje, że dzisiaj forum w Krynicy stało się de facto imprezą rządową – wskazuje Marcin Kędzierski.

Jak poinformował na Twitterze Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Wąsik, laureatką nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy została premier Beata Szydło.

Obrady potrwają do czwartku. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to największa tego typu konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl