KRRiT protestuje przeciwko zapowiadanym planom pozbawienia mediów publicznych udziału w rynku reklamowym

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stanowczo protestuje przeciwko zapowiadanym przez polityków opozycji planom pozbawienia mediów publicznych udziału w rynku reklamowym – napisano w opublikowanym w środę stanowisku KRRiT. „Plany takie stanowią zamach na cały ład medialny w Polsce” – oceniono.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stanowczo protestuje przeciwko zapowiadanym przez polityków opozycji planom pozbawienia mediów publicznych udziału w rynku reklamowym” – napisano w stanowisku Krajowej Rady.

Przypomniano, że „środki pozyskane w ten sposób media publiczne przeznaczają na realizację misji jako uzupełnienie abonamentu”.

„Plany takie, oddając wszystkie dochody z reklam mediom komercyjnym w przypadku ich zrealizowania, stanowią zamach na cały ład medialny w Polsce” – podkreślono.

Pod stanowiskiem podpisali się: przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski; zastępca przewodniczącego, dr Agnieszka Glapiak; członek KRRiT, dr hab. Hanna Karp; członek KRRiT, Marzena Paczuska.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl