fot. PAP/EPA

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie do narodu brytyjskiego

Wielka Brytania przetrwa epidemię koronawirusa – powiedziała brytyjska królowa Elżbieta II. Zwracając się do swoich obywateli podkreśliła wartość samodyscypliny i determinacji.

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II wygłosiła orędzie do narodu.

– Zwracam się do państwa w czasie, który jak wiemy, jest coraz trudniejszy. To czas zakłóceń w życiu naszego kraju: zakłóceń, które przyniosły niektórym żal, wielu trudności finansowe, a także ogromne zmiany w codziennym życiu – mówiła królowa.

Brytyjska królowa podziękowała pracownikom ochrony zdrowia oraz wszystkim służbom za walkę z epidemią koronawirusa. Podziękowała także społeczeństwu za odpowiedzialne zachowanie na co dzień.

– Chcę również podziękować tym z państwa, którzy pozostają w domu, pomagając w ten sposób chronić bezbronnych i oszczędzić wielu rodzinom bólu, jaki już odczuwają ci, którzy stracili bliskich. Wspólnie walczymy z tą chorobą i chcę państwa zapewnić, że jeśli pozostaniemy zjednoczeni i zdecydowani, to pokonamy ją – powiedziała monarcha.

Elżbieta II wskazała, że dla wielu czas społecznej izolacji to okazja do namysłu i wyciszenia.

– Choć samotność może być czasami trudna, wielu ludzi wszystkich wyznań odkrywa, że jest to okazja do spowolnienia, zatrzymania się i refleksji, w modlitwie lub medytacji – stwierdziła Elżbieta II.

Brytyjska królowa wyraziła jednocześnie nadzieję, że epidemia wkrótce przeminie.

– Powinniśmy pocieszać się, że choć mamy jeszcze wiele do zniesienia, powrócą lepsze dni: znów będziemy z naszymi przyjaciółmi, znów będziemy z naszymi rodzinami, znów się spotkamy – podsumowała królowa Zjednoczonego Królestwa.

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło już prawie 5 tysięcy osób. Dotychczas zaraziło się 47 tysięcy. Wśród nich jest brytyjski premier Boris Johnson. Przez ostatnie dziesięć dni leczył się w domu. Ze względu na brak poprawy, wczoraj trafił do szpitala.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl