fot. pixabay.com

Kraków: Zatrzymano mężczyznę oszukującego seniorów metodą „na policjanta”

Krakowscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy od seniorów metodą „na policjanta”. Wśród jego ofiar jest m.in. 76-latek, który stracił 8,2 tys. euro. Decyzją sądu oszust trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Według wstępnych ustaleń śledczych, 29-latek odpowiedzialny jest za kilka oszustw na krakowskich seniorach dokonanych na przełomie sierpnia i września zeszłego roku. W każdym z tych przypadków podszywał się pod policjanta.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, jednym z pokrzywdzonych jest starszy mieszkaniec krakowskiej Krowodrzy. Oszust przekonał go, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej, a jego oszczędności pomogą w ujęciu groźnych przestępców. Senior przekazał pod drzwiami swojego mieszkania fałszywemu policjantowi ponad 8,2 tys. euro.

W trakcie przeszukiwania mieszkania zatrzymanego znaleziono także amfetaminę.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Zdaniem funkcjonariuszy podejrzanemu mogą zostać przedstawione w najbliższym czasie kolejne zarzuty dotyczące dokonywanych oszustw.

PAP

drukuj