fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Małopolskie: Policja zatrzymała sprawcę podpalenia kapliczki

Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mężczyźnie, którego policja zatrzymała, kiedy podpalał wnętrze przydrożnej kapliczki w małopolskiej Jasienicy (pow. myślenicki). Sprawca tłumaczył, że zrobił to „z powodu swoich przekonań”.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w poniedziałek, iż zatrzymany mężczyzna „oświadczył, że chciał całkowicie zniszczyć kapliczkę z powodu swoich przekonań”. 38-letni mieszkaniec gminy Myślenice, który przebywa w policyjnym areszcie, usłyszy zarzuty, kiedy wytrzeźwieje. W przypadku uznania winy grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że ktoś dewastuje przydrożną kapliczkę policjanci z Myślenic otrzymali w niedzielę; funkcjonariusze z patrolu, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli, że szyba w oknie budynku jest wybita, a sprawca wciąż znajduje się w środku.

„Tam rozpalił ogień, mając nadzieję, że pożar pochłonie ten niewielki budynek. Policjanci wyciągnęli mężczyznę przez okno i założyli mu kajdanki, informując, że jest zatrzymany” – przekazał rzecznik prasowy policji. Jak dodał, gdy jeden z funkcjonariuszy pilnował zatrzymanego, drugi starał się ugasić pożar, w czym pomagali okoliczni mieszkańcy.

Rzecznik zaznaczył, że to ich szybkie i sprawne działanie „przyczyniło się do ograniczenia powstałych szkód w remontowanej kapliczce” – mieszkańcy zerwali kłódkę, a następnie wspólnie z policjantami gasili pożar. Na miejsce przyjechała też straż pożarna.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl