fot. pixabay.com

W woj. lubuskim policjanci przejęli nielegalne papierosy i tytoń

Ponad 9000 paczek nielegalnych papierosów, 90 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 32 tys. zł i 1300 euro zabezpieczyli policjanci w domu 44-letniego gorzowianina – poinformował dziś Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

„44-latek usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania wyrobów akcyzowych. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności” – powiedział Mateusz Sławek.

Dodał, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku i akcyzy za taką ilość wyborów tytoniowych zostały oszacowane na 255 tys. złotych.

Przejęcie kontrabandy było efektem pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej w Gorzowie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. [czytaj więcej]

Wnikliwa analiza zebranych informacji pozwoliła policjantom wytypować mężczyznę, który mógł trudnić się procederem.

W efekcie, we wtorek (30 marca) policjanci weszli to mieszkania 44-letniego gorzowianina, gdzie znaleźli nielegalny towar oraz gotówkę, która może pochodzić z jego sprzedaży.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl