fot. PAP/Leszek Szymański

Min. M. Kamiński: Policjanci broniący bezpieczeństwa Polski i Polaków z narażeniem zdrowia czy życia to prawdziwi bohaterowie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia otrzymali policjanci z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia ratowali innych. 

Minister Mariusz Kamiński podkreślił, że odznaczenia przeznaczone są za konkretne czyny. Wasza obecność tu – jak powiedział – to konkretny czyn i konkretne uratowanie życia.

– Są na sali funkcjonariusze, którzy wskakiwali do płonących budynków, żeby wynosić nieprzytomnych ludzi. Gdyby nie oni, ci ludzie umarliby w strasznych cierpieniach. Są z nami funkcjonariusze, którzy ratowali tonących ludzi, małe dzieci, którzy także ratowali naszych obywateli – w trudnych sytuacjach, załamanych psychicznie, załamanych życiowo – przed samobójstwem. Dziś ci ludzie żyją i oby jak najlepiej funkcjonowali. To są prawdziwi bohaterowie – mówił min. Mariusz Kamiński.

Medal im. podkom. Andrzeja Struja otrzymują policjanci, którzy podjęli się w czasie służby lub poza nią ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia.

Medal upamiętnia stołecznego policjanta podkom. Andrzeja Struja, który zginął od ciosów nożem, po tym, jak w lutym 2010 roku podczas urlopu próbował powstrzymać chuliganów niszczących tramwaj.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl