Policjanci apelują do kierowców o ostrożność

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, cierpliwości i „zdjęcie nogi z gazu”. Przed świętami na drogach krajowych i dojazdowych do miast może być tłoczno zwracają uwagę policjanci. Przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa.

Przed świętami wiele osób decyduję się na świąteczne wyjazdy do najbliższych, tym samym ruch na drogach jest większy.

Podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji przypomina jak ważny przed podróżą jest odpoczynek.

Kiedy jedziemy w podróż starajmy się za wszelką cenę wypocząć najlepiej jak potrafimy. Sprawdźmy czy wszystkie płyny mamy właściwie zabezpieczone. Starajmy się w podróży maksymalnie skupić, żeby podróżować według przepisów lub dopasować prędkość do warunków panujących na drodze. W tej chwili jest bardzo dużo pojazdów więc starajmy się zachować właściwy odstęp, który pozwoli nam bezpiecznie wyhamować. Jeżeli jedziemy w długą podróż należy zrobić jakąś przerwę, zatrzymać się gdzieś, rozprostować kości, zrelaksować się przez chwilę – zwraca uwagę podinsp. Wioletta Dąbrowska.

W 2014r. na polskich drogach doszło do ok. 35 tys. wypadków, w których zginęło ponad 3 tys. osób, a ponad 42 tys. zostało rannych.

Głównymi przyczynami wypadków były: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, aby przed wyjazdem poświęcić również chwilę na zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności.

RIRM

drukuj