fot. wikipedia

Kraków: Uniwersytet Papieski pomaga biednym

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie rozdaje ubogim jedzenie. Do przedświątecznej akcji może włączyć się każdy, kupując kupon obiadowy. Już ponad sto osób otrzymało ciepły posiłek.

– Czas przedświąteczny, to jest czas, kiedy wielu z nas rzeczywiście szuka okazji do zrobienia czegoś dobrego, do pomocy innym. Stwierdziliśmy, że my – jako Uniwersytet Papieski – tym bardziej powinniśmy takie akcje inicjować i wspierać. Z inicjatywy organizatorów Spółdzielni Socjalnej Równość stwierdziliśmy, że warto zrobić większą akcję i ją wypromować – mówi Monika Wiertek, rzecznik prasowy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. 

Bufet znajduje się na terenie uniwersytetu Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej 3. Obiady przygotowuje Spółdzielnia Socjalna Równość, która działa jako podmiot ekonomii społecznej. Utworzyły ją osoby niepełnosprawne i bezrobotne. Koszt pełnego obiadu to 12 złotych.

– Zapotrzebowanie jest oczywiście duże. Wielu studentów potrzebuje wsparcia materialnego, pobiera stypendia socjalne, potrzebuje pomocy materialnej różnego rodzaju. Mamy też słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy też niejednokrotnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i do tych ludzi przede wszystkim chcielibyśmy trafić z obiadami – tłumaczy Monika Wiertek.

W 2014 roku spółdzielnia została laureatem nagrody Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej w kategorii: przedsiębiorstwo wspierające rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce.


TV Trwam News/RIRM

drukuj