Portugalia: Rząd ma uznać Państwo Palestyńskie

Głosami większości rządowej i deputowanych opozycyjnej Partii Socjalistycznej portugalski parlament zalecił rządowi uznanie Państwa Palestyńskiego.

Bezpośrednio po głosowaniu w parlamencie minister spraw zagranicznych Portugalii Rui Machete oświadczył, że „portugalski rząd wybierze najbardziej odpowiedni moment, aby zgodnie z zaleceniem parlamentu uznać Państwo Palestyńskie”.

Jak podkreślił Machete, Portugalia uczyni to w dążeniu „do ułatwienia rozwiązania koniecznego dla zapewnienia, aby Izraelczycy i Palestyńczycy mogli żyć w pokoju”.

Spośród państw europejskich Palestynę uznały dotąd Cypr, Islandia i – ostatnio – Szwecja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl