fot. PAP/Łukasz Gągulski

Kraków: Nauczyciele z oświatowej „S” dziesiąty dzień okupują kuratorium

Nauczyciele z sekcji oświatowej ,,Solidarnościdziesiąty dzień okupują kuratorium w Krakowie. Wciąż czekają na informacje o wynikach rozmów związkowców z przedstawicielami rządu.

Dziś w Warszawie odbędzie się spotkanie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego Komisji Krajowej NSZZ ,,Solidarność”.

W jego trakcie przedstawiane będą m.in. postulaty nauczycielskiej ,,Solidarności”. Na razie ,,Solidarność” nie zajęła stanowiska ws. strajku, który Związek Nauczycielstwa Polskiego może rozpocząć już 8 kwietnia.

Protestujący w krakowskim kuratorium są w gotowości, mają postulaty i czekają na działania rządu – powiedziała Jolanta Zawistowicz, rzecznik Sekcji Oświaty Małopolskiej ,,Solidarności”.

– Nikt nie przyjechał i nie przesłał żadnej oficjalnej wiadomości. Czekamy na rozwój wydarzeń. W Warszawie odbywają się spotkania, być może one przyniosą – również dla nas – jakieś propozycje i rozwiązania. My szczegółów nie znamy, jesteśmy nieustannie w tym miejscu. Natomiast w Warszawie jest nasz przewodniczący, wspierany członkami prezydium. Dziś odbędzie się posiedzenie Sztabu Protestacyjno – Strajkowego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w skład której wchodzi także Krajowa Sekcja Oświaty i  Wychowania. Liczymy na to, że koledzy, którzy reprezentują cały związek ,,Solidarność”, będą o nas również pamiętać i w naszej sprawie także występować – zaznaczyła Jolanta Zawistowicz.        

Nauczyciele z „Solidarności” chcą skrócenia ścieżki awansu zawodowego i wzrostu wynagrodzeń: od 2019 r. o 15 proc., a od 2020 r. o kolejne 15 proc.

Jutro w siedzibie krakowskiego kuratorium ma odbyć się posiedzenie Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność”. Zapadną wtedy decyzje co do dalszej formy protestu, który ma zostać zaostrzony.

Dziś na temat postulatów nauczycieli mają rozmawiać prezydent i premier. Z kolei 25 marca odbędzie się posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego z udziałem przedstawicieli rządu poświęcone tematom oświaty.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl