fot. PAP/Radek Pietruszka

S. Karczewski: Będziemy mówili ,,nie” seksualizacji dzieci

Będziemy bardzo stanowczy i będziemy mówili „nie” seksualizacji dzieci – wskazał Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

Polityk zaznaczył, że PiS nigdy nie występował przeciwko środowiskom LGBT.  Traktowaliśmy je w sposób równy z innymi, natomiast nie można nikogo promować – podkreślił marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski na antenie radiowej Jedynki wskazywał, że niepokojącym zjawiskiem jest pomysł seksualizacji najmłodszych.

– Na pewno będziemy bardzo stanowczy i będziemy mówili ,,nie”. Ja – nie jako polityk – tylko jako dziadek nie chcę, żeby moi wnukowie – mam ich pięciu – byli w przedszkolu przebierani w sukienki. To rodzice powinni wychowywać dzieci – podkreślił Stanisław Karczewski.  

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów w Warszawie.

W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl