By Jakub Hałun - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8456561

Kraków: Dwóch obywateli Ukrainy z nakazem opuszczenia Polski

Dwóch obywateli Ukrainy, którzy we wrześniu wjechali do Polski, deklarując chęć podjęcia pracy, będzie musiało opuścić kraj – poinformowała w środę Straż Graniczna. Mężczyźni nie stawili się bowiem w miejscu, w którym mieli zostać zatrudnieni.

Dwaj mężczyźni w wieku 45 i 52 lat – jak poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu – wjechali do kraju przez przejście graniczne w Budomierzu, deklarując przy tym chęć podjęcia pracy.

„Jednak po przekroczeniu granicy i odbyciu obowiązkowej kwarantanny, cudzoziemcy nie udali się do miejsca wykonywania pracy określonego w dokumentach. Na własną rękę, nielegalnie podjęli zatrudnienie w gospodarstwie rolnym w województwie mazowieckim, a po miesiącu w firmie budowlanej w powiecie krakowskim” – podała Straż Graniczna.

Jak poinformowano, komendant krakowskiej placówki Straży Granicznej zdecydował, że obaj mężczyźni muszą wrócić na Ukrainę w ciągu 30 dni, a ponadto przez pół roku nie będą mogli ponownie wjechać do żadnego z krajów strefy Schengen.

„Legalność zatrudnienia tych cudzoziemców zostanie zweryfikowana w odrębnych czynnościach kontrolnych” – wyjaśniła Straż Graniczna.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl