Kraków: Bez ogrzewania 57 krakowskich ulic

Mieszkańcy 57 ulic w zachodniej części Krakowa z powodu awarii miejskiej sieci ciepłowniczej mają w niedzielę zimne kaloryfery. Jak podała rzeczniczka MPEC Renata Krężel, usuwanie awarii trwa i jeszcze nie wiadomo, kiedy uda się przywrócić dostawy ciepła.

W Krakowie w niedzielę w południe termometry pokazywały na zewnątrz ponad 10 stop. C mrozu.

Awaria sieci ciepłowniczej nastąpiła w rejonie skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Stachiewicza. Według Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w efekcie ciepło nie dociera do mieszkańców 57 ulic na Azorach, Widoku, w Łobzowie i w Bronowicach. Zdaniem Powiatowego Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Krakowie, skutki awarii dotknęły od 14 do 17 tys. osób.

Nie wiemy jeszcze dokładnie, co się stało. Z zalanej komory ciepłowniczej wypompowywana jest obecnie gorąca woda, co pozwoli na określenie przyczyny awarii i czasu jej usunięcia – powiedziała Krężel.

Według służb kryzysowych przerwa w dostawie ciepła może potrwać do późnego wieczora.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl