Kraków: spotkanie Dzielne Niewiasty 

W sobotę (7 listopada) w Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów w Krakowie odbędą się warsztaty dla kobiet z cyklu Dzielne Niewiasty. Są to cykliczne spotkania dla kobiet różnego wieku, stanu i zawodu, które mają na celu propagowanie harmonijnego i wielopłaszczyznowego rozwoju kobiety – duchowego, emocjonalnego, umysłowego i fizycznego, w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Spotkania składają się z dwóch części: przedpołudniowych warsztatów (np. warsztatów wizażu, masażu, pracy z emocjami, choreoterapii, savoir-vivre’u, decoupage’u, warsztatów motywacyjnych, zdrowego żywienia, warsztatów muzycznych, florystycznych, etc.), oraz popołudniowego bloku duchowego, tzw. duchowego wizażu (modlitwa uwielbienia, eucharystia, konferencja, adoracja, dzielenie w grupach).

Warsztaty pracy z emocjami obejmują zagadnienia komunikacji międzyludzkiej oraz powiązania ze sobą uczuć pragnienia, potrzeby, zachcianki i pokus. Warsztaty z emisji głosu będą się składały z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczestniczki poznają rolę i budowę narządów głosu i wykonają ćwiczenia emisyjne. Kurs wizażu będzie miał na celu pomoc w budowaniu własnego stylu i dokonywaniu przemyślanych zakupów. Warsztaty motywacyjne odbędą się pod hasłem Ludzie i ludziska – o sztuce budowania relacji.

Kolejne spotkania w Krakowie odbędą się 5 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 29-1 maja (majówka), 4 czerwca, 9 – 15 lipca (Rynias), 3 września, 1 października, 5 listopada, 3 grudnia przyszłego roku.

Są także organizowane warsztaty z cyklu Dzielne Niewiasty Junior dla najmłodszych. Najbliższe odbędą się w Krakowie 22 listopada. Uczestniczki zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe: 6-9 lat, 10-13 lat oraz 14-17 lat.

Więcej informacji na stronie [zobacz tutaj].

***

Plan

Sobota 7 listopada  2015 r.

Od 7:45 czynna jest recepcja

8:00 – Różaniec (w kaplicy)

9:00 – Rozpoczęcie, nawiązanie wspólnoty (prosimy o punktualne przybycie)

9:30 – 12:30 – Warsztaty w pięciu równoległych grupach (charakterystyka poniżej)

13:00 – Obiad

14:00 – Modlitwa uwielbienia

14:30 – Eucharystia – o. Paweł Drobot CSsR

15:45 – Konferencja – o. Paweł Drobot CSsR

16:30 – Adoracja (możliwość skorzystania ze spowiedzi lub rozmowy z kapłanem)

17:30 – Dzielenie w grupach

18:30 – Kolacja i podsumowanie dnia

RIRM/cadr.redemptor.pl

drukuj