fot. pixabay.com

Koronawirus nie odpuszcza

Resort zdrowia poinformował o ponad 15 tysiącach nowych przypadkach koronawirusa. Wiceminister Waldemar Kraska ostrzega, że coraz częściej pacjenci trafiają do szpitala za późno. Przypomina, by nie leczyć się z COVID-19 na własną rękę.

To kolejny raz, kiedy liczba potwierdzonych dziennych przypadków zakażeń COVID-19 gwałtownie rośnie.

– Dzisiaj mamy nowych przypadków stwierdzonych 15 698. To jest więcej niż prawie dwukrotnie niż w dniu wczorajszym. Jeżeli porównamy tydzień do tygodnia do poprzedniej środy, to jest wzrost o 3,5 tysiąca – wskazuje Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem.

Rośnie liczba osób, które wymagają pomocy w szpitalu. Więcej osób trafia też pod respirator. Wirusa nie można lekceważyć – podkreśla wiceminister zdrowia.

– Zaczęliśmy niestety leczyć się na koronawirusa na własną rękę. Leczymy się sami. Z informacji, które mamy ze szpitali COVID-owych, lekarze mówią, że pacjenci trafiają już w bardzo poważnym stanie – stwierdza wiceminister zdrowia na antenie Polskiego Radia.

Stąd uwaga Ministerstwa Zdrowia, by kontaktować się z lekarzem rodzinnym. Im wcześniej trafimy do szpitala, tym lepiej dla naszego zdrowia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zwraca uwagę, że w zaawansowanym stadium choroby lekarze mogą okazać się bezradni.

Dane resortu zdrowia wskazują, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 61 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 248 osób.

TV Trwam News

drukuj